ARK: Survival Evolved

arkZačali jsem trochu hrát ARK: Survival Evolved. Jedná se o MMO hru kde Vašim úkolem je přežít. Ostrov, na kterém se objevíte, je totiž plný dinosaurů, kteří lační po masu. Je tedy pravda, že ne všichni jsou masožravci, ale i takový Stegosaurus Vás může zabít pokud ho napadnete. Hra nabízí nepřeberné množství možností jak se bránit. Od výroby zbraní, nástrojů až po ochočení třeba takového T-Rexe. Hra běží na Unreal Engine 4 což zaručuje parádní grafiku. V tuto chvíli je hra EA (Early Access) a tak trochu pokulhává v optimalizaci, nicméně tvůrci na hře opravdu makají. V předchozích pár dnech bylo vydáno opravdu hodně patchů.

Zdá se, že hra je opravdu velice populární a téma chytlavé vzhledem k faktu, že hra měla v úvodních 24 hodinách přes 100 oficiálních serverů, 2300 komunitních serverů a špičku 36 tisíc lidí naráz. V tuto chvíli má hra cca 329 tisíc majitelů. Informace o vývoji hry po stránce statistik se můžete podívat zde.

 

 Více informace o ARK: Survival Evolved se můžete dozvědět přímo na

steam_icon

 

Níže přikládáme pár screenshotů a video ze hry.

 

ark 1 ark 2 ark 3 ark 4 ark 5 ark 6

 

ARK: Survival Evolved je hra s velkým potenciálem a už si našla velmi početnou základnu fanoušků. Ovšem není to hra úplně pro každého. Pokud Vás nudí běhat po lese a sbírat 2 hodiny bobule tak na hru raději zapomeňte. Jinak ji mohu vřele doporučit!