takedownlogoTakedown: Red Sabre je first-person střílečka a taktická střílečka. Jejím cílem má být „realistický squad-based střílečka“, opomíjený žánr většinou vývojářů ve prospěch více dostupné, akční střílečky, jako je Call of Duty. Tato hra míří na užší publikum, které dává přednost rozmyslet se před tím, než rovnou střílet. Hra je považována za duchovního nástupce Tom Clancy’s Rainbow Six a sérií SWAT. Je zde singleplayer, kooperativní hra, a další multiplayerové možnosti hry.

 

lyc7JBj

Takedown vyvíjí indie studio Serellan LLC vedené zkušeným designérem, držitelem ceny BAFTA a bývalým mariňákem Christianem Allenem (také lead designer Ghost Recon 2). V týmu jsou prý dále lidé, kteří v minulosti pracovali na původním Rainbow Six, Ghost Reconu ale i F.E.A.R. nebo Condemned. Za poradenství je placeno i bývalému členovi amerických speciálních sil.

 

 

 

 

 

Takedown_RS_1539Pokud jste tedy fanouškem „starých, dobrých“ taktických stříleček, tuto hry nesmíte propásnout! Hra má vyjít 20. září již nyní je možnost hru předobjednat na Steamu za 13,99€.